Sosyal Medya

Lenfosit Düşüklüğü Tedavisi

Lenfosit Düşüklüğü Tedavisi

Lenfosit düşüklüğü bağışıklık sistemini etkilediği ve vücudu savunmasız bırakabileceği için ciddi bir rahatsızlıktır. Mutlaka tedavi edilmesi gerekir. 

Lenfosit düşüklüğü bağışıklık sistemini etkilediği ve vücudu savunmasız bırakabileceği için ciddi bir rahatsızlıktır. Mutlaka tedavi edilmesi gerekir. Tedavi, lenfosit düşüklüğünün nedenine bağlı olarak belirli bir süreci kapsayabilir. Lenfosit düşüklüğüne neden olan hastalığın tedavisi öncelik taşıyacaktır.

Lenfosit oranını kontrol etmek için kan tahlili yaptırmak yeterlidir. Özellikle 40 yaşından sonra düzenli aralıklarla kan tahlili yaptırarak lenfosit oranı kontrol edilmelidir. Her hastalıkta olduğu gibi lenfosit düşüklüğünde de erken teşhis çok önemlidir.

Lenfosit düşüklüğü tespit edildikten sonra bunun hangi sebepten kaynaklandığı öğrenmek için farklı tetkikler yapılacaktır. Check-up veya kapsamlı bir muayene ile lenfosit düşüklüğünün nedeni tespit edilebilir. Neden belirlendikten sonra da enfeksiyon tedavisi  ya da ilaç tedavisi gibi uygun tedavi yöntemi belirlenecektir.